Jak kupować obuwie, by być zadowolonym?

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Bez nich nie ruszamy się z domu, służą do ochrony stóp przed podłożem, a przede wszystkim jako ozdoba. Im lepsze, tym lepiej, choć ceny bywają różne. Mowa o obuwiu, które towarzyszy nam na co dzień i stanowi podstawę każdej stylizacji. Często jednak zdarza się, że obuwie które wybieramy jest słabej jakości, przez co cierpią zarówno nasze stopy, jak i przede wszystkim portfel, ponieważ musimy ciągle kupować nowe pary. Jak zatem podejść do tematu tak ważnego, choć na pozór dobrze znanego, by buty służyły nam dokładnie tak, jak tego oczekujemy?

Bądź wymagający

Jeśli zależy Ci na butach które wytrzymają więcej niż jeden sezon, a i to przy dobrych wiatrach, warto uzbroić się w cierpliwość i nie kupować pierwszej, napotkanej pary. Obuwie występuje w różnych modelach, kolorach, ale przede wszystkim sklepach, których renomę warto brać pod uwagę. Dobrych materiałów i wykonania nie warto szukać w tanich sklepach, a w takich, które szczycą się wysoką jakością. Rośnie wówczas prawdopodobieństwo, że nasze przyszłe obuwie jdziemy szybciej, a przede wszystkim, będziemy zadowoleni z zakupu. Brać pod uwagę powinno się przede wszystkim:

  • Materiały – najlepiej skórzane lub tekstylne, jednak wysokiej jakości, co wpłynie na komfort i wygodę noszenia
  • Wykonanie – odstające nitki czy widoczny klej do butów to zły znak. Bądź wymagający, a szybko znajdziesz coś dla siebie.
  • Cenę – dla niektórych najważniejszy czynnik. Jednak dzięki wyprzedażom czy promocjom można często zakupić obuwie dobrej jakości w atrakcyjnej cenie.

Przymierzaj zanim kupisz!

Choć ta opcja nie jest niestety dostępna w przypadku większości zakupów internetowych (niektóre oferują bezpłatne zwroty w przypadku niezadowolenia klienta), to dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych warto pamiętać, że wybraną parę należy przymierzyć, ponieważ niektóre modele mają daną szerokość w bucie, która nie zawsze sprawdzi się w przypadku niektórych rodzajów i wielkości stóp. Wąski nosek buta może wyglądać ładnie na zewnątrz, jednak po przymiarce może okazać się, że but jest za mały lub zwyczajnie niewygodny. Jest to szczególnie ważne, kiedy obuwie jest drogie, a zwrot może być utrudniony. Może również okazać się, że potrzebujemy innego rozmiaru bądź modelu, mimo że wybraliśmy rozmiar obuwia który na co dzień nosimy. W każdym sklepie jest komfortowe miejsce dla klienta w którym może on na spokojnie przymierzyć wybrane obuwie, więc nie będzie z tym z pewnością utrudnień. Da nam to pewność, że zakup jest słuszny, a my z przyjemnością będziemy nosić buty które zakupiliśmy. Na butach nie warto oszczędzać – nie ma nic gorszego niż niewygodne, lub za małe obuwie!